Książki, książki dla kobiet

Literatura kobieca: „Gdybyś tu był” Renee Carlino

Czy to typowy romans? Nic bardziej mylnego

Czy miłość od pierwszego wejrzenia i bratnie dusze w ogóle istnieją? „Gdybyś tu był Renee Carlino udowadnia, że tak. Ta książka ma w sobie wiele z romantyczności, ale i z lekkości, prostoty. Wzruszająca historia poruszy niejedno serce. Interesujący bohaterowie, ciekawa i wciągająca fabuła, kreatywne i oryginalne dialogi – to wszystko składa się na jedną, wyjątkową opowieść. 

Treść

Charlotte to młoda i ambitna dziewczyna, która wciąż poszukuje sensu swojego życia, pewnego wyznacznika. Ma pracę w mało znanej restauracji w Los Angeles, ale nie daje jej satysfakcji, nie ma też jak się w niej rozwijać. Jednego dnia pojawia się przystojny i pełen zagadek facet. Ma na imię Adam, był adwokatem, zdolnym malarzem. Przyciąga uwagę Charlotte od pierwszej chwili. Młodzi spędzają razem noc, ale przybiera ona nieco nieoczekiwany zwrot akcji. Teraz nie wiadomo czy ich znajomość się utrzyma. Mężczyzna zachowuje się ozięble, stawia główną bohaterkę w niezręcznej sytuacji, powstają nowe pytania. Nie pozostaje robić nic innego – kieruje się tą myślą Charlotte. Od tej pory każdą wolną godzinę, minutę, a nawet sekundę będzie poświęcać Adamowi, już wie, że nie może postąpić inaczej. 

Czy tak skonstruowana historia to już wspaniałe love story? Nie do końca. Zagłębiając się w wątkach, w pewnym momencie czytelnik zostanie zaskoczony. Kiedy? Niespodzianka. Emocje, które towarzyszą bohaterom to istny rollercoaster. Na samym początku górują niewinność, spokój i poczucie humoru. Z czasem nadchodzą smutek, żal, zwątpienie. Pojawia się nadzieja, która co jakiś czas znika, by później dać o sobie znać. Od pierwszej strony już wiele się dzieje. 

Wydźwięk

„Gdybyś tu był” opowiada o ludziach, którzy dopiero co się spotkali, ale już mają wrażenie, że znają się od wielu lat. O mężczyźnie i kobiecie zakochanych po uszy. O ich więzi potrafiącej przezwyciężyć każde zło. Bohaterka na przestrzeni całej książki bardzo się zmienia, jest to przede wszystkim przemiana duchowa, odnalazła również brakującą część swojego serca. Autorka ofiarowała jej drugą szansę. Szansę, która pozwoliła żyć w zgodzie z innymi i samą sobą. Carlino pokazuje jak ogromny wpływ ma miłość i jak wiele umie zdziałać. 

Jeśli takie przypadki mają miejsce w prawdziwym życiu, jest to nadzwyczaj piękny czas. Dzięki takim historiom czytelnik może poczuć odrobinę magii, ciepła, nadziei, nawet jeśli jest sam i siedzi właśnie w wygodnym fotelu, a obok stoi parująca herbata czy kawa. Oderwanie od rzeczywistości, to coś czego każdy potrzebuje od czasu do czasu. A jeśli może je spędzić z takimi bohaterami, zdecydowanie nie jest to marnowanie czasu.